Contagion Epidemia Strachu – film z 2011 roku a koronawirus w 2020

admin25 marca, 2020

Contagion Epidemia Strachu online po premierze w 2011 roku nie wywołała zbyt dużych emocji. Zainteresowanie obejrzeniem go online wzrosło w ostatnich dniach do bardzo dużego poziomu.

O czym był film Epidemia Strachu 2011?

Film Stevena Soderbergha opowiada o epidemii śmiertelnego wirusa, który opanowuje świat. Film nie był jednak nagrany w sposób Sci-Fi, pokazując świat z najgorszych snów – producent postawił na realizm, pewnie dlatego nie odniósł dużego sukcesu.

epidemia strachu online

Soderbergh przed i podczas nagrywania całego filmu rozmawiał i konsultował się z naukowcami i epidemiologami.

Co ciekawe…. przenoszenie wirusa rozpoczęło się od…. nietoperza z Azji. Wizja ta byla w 2011 raczej czymś niemożliwym, a przynajmniej dla wielu nieosiągalnym we współczesnym świecie. Tymczasem nietoperz z Wuhan sieje spustoszenie w 2020 roku.

Druga sprawa – nazwa wirusa. Filmowy MEV-1 a Sars-CoV-2 – brzmi podobnie nie prawdaż? Na szczęście ten filmowy był brutalniejszy – w ciągu pierwszego miesiąca odebrał życie 26 milionom mieszkańców naszej planty.

W filmie pokazane są również sceny zamknięcia lotnisk, pustoszenia sklepów (chociażby obecnie w celu poszukiwań papieru toaletowego), braku miejsc na cmentarzach (sytuacja we Włoszech, gdzie w krematoriach nie ma miejsca i wojsko pomaga w transporcie ciał do innych miast).

Film na prawdę warto obejrzeć – kliknij w link aby obejrzeć cały film online na naszej stronie

Udostępniono0
×
Dołącz i Ty!